Tiks prezentēta gleznotāja Valentīna Zlidņa darbu animācija
(09.09.19)

Godinot Krāslavas un Latgales kolorītā gleznotāja Valentīna Zlidņa piemiņu, ir tapusi neliela animēta glezna “Kad gleznas atdzīvojas… Valentīna Zlidņa mākslas darbu noskaņas”, kuras pirmizrāde notiks Krāslavas pils staļļos, Pils ielā 10, Krāslavā, šī gada 14.septembrī plkst.11.00.

Pēc animācijas autores, Latvijas Mākslas akadēmijas studentes Martas Folkmanes domām, Valentīns ir bijis ļoti aizrautīgs mākslinieks, kas Krāslavu ir piepildījis ar savu personību un savu talantu. Darba muzikālais noformējums – Aleksandrs Maijers. Informatīvais atbalsts– Krāslavas Vēstures un mākslas muzejs.

Pēc animācijas pirmizrādes animēto gleznu varēs noskatīties gan Valentīna Zlidņa piemiņas istabā, kas šogad atklāta Krāslavas pils staļļos,gan arī tīmekļvietnē youtube.com un sociālajos tīklos.

Inovatīvo Latgales kultūras programmas projektu “Latgales gleznotāja Valentīna Zlidņa darbu animēta gleznojuma izveide topošajai memoriālajai istabai Krāslavas pils staļļos” atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Latvijas valsts meži, Latgales reģiona attīstības aģentūra un Krāslavas novada dome.

Valentīna Zlidņa memoriālās istabas -darbnīcas apmeklējums pasākuma dalībniekiem bez maksas.

  InāraDzalbe

Attīstības nodaļas vadītāja, idejas koncepcijas autore